لایو استریمینگ چیست؟

لایو استریمینگ چیست؟

لایو استریمینگ روشی است که داده ها هنگام استفاده از ویدئو در اینترنت استفاده میکنند، این روش برای تحویل یک فایل ویدئویی در قالب مدت زمان مشخص استفاده میشود و اغلب از یک مکان ذخیره از راه دور انجام میپذیرد. در این روش مخاطب نیازی به بارگیری تمام ویدئو قبل از شروع و پخش آن را ندارد. در بیان دیگر پخش مستقیم یا همان لایو استریمینگ زمانی است که ویدئوی پخش شده در اینترنت، به صورت real-time ارسال میشود بدون آن که ضبط و ذخیره شود. امروزه برنامه های تلویزیونی، بازی های ویدئویی و ویدئوهای موجود در رسانه های اجتماعی همه میتوانند به صورت زنده پخش شوند.

 

برخی از مزایای اصلی لایو استریمینگ چیست؟

 

  • لایو استریمینگ مخاطبان شما را افزایش میدهد؛ اینترنت به سرعت در حال رشد است. پخش مستقیم این امکان را به شما و مخاطبین شما میدهد که بدون شرکت در یک سمینار یا جلسه از مطالب و مقاصدی که کسب و کار شما دارد به صورت آنلاین خبردار شوند.

 

  • لایو استریمینگ هزینه های شما را کاهش میدهد. برخی از شرکت ها از پخش مستقیم به عنوان بخشی از برنامه های اموزشی خود برای کارمندان جدید نیز استفاده میکنند که در این صورت افراد همان آموزش و اطلاعات مربوط به محصول مربوطه را دریافت میکنند و بدین ترتیب پول شرکت پس انداز میشود. همچنین هنگام میزبانی یک رویداد با در نظر گرفتن هزینه های سفر، اقامتگاه و همچنین فرآیند میزبانی رویداد، متوجه میشوید که پخش رویداد به صورت لایو استریمینگ تا چه میزان میتواند موجب صرفه جویی در هزینه های شما شود.

 

  • کاهش هزینه ها به معنای افزایش در آمد ها است. صرفه جویی در وقت و هزینه به شما این امکان را میدهد که زمان و منابع بیشتری را برای رشد نام تجاری و محصولات خود صرف کنید.

 

  • تعامل به مخاطب یکی از اصول اولیه موفقیت در تجارت است. مواجه رو در رو با مصرف کنندگان به مشاغل این امکان را میدهد تا با مخاطب خود ارتباط برقرار کنند و داستان برند و کسب و کار خود را به صورت موثرتری تعریف کنند. همچنین با پخش لایو به بیننده این امکان را میدهید که از منزل خود در جلسات شما شرکت کند که این مزیت بزرگی برای مخاطب است.

 

گذشته از این مزایا، لایو استریمینگ برای مخاطبان یک حس هیجان را به همراه خواهد داشت و باعث میشود که مشتریان شما به طور همزمان خود را جزئی از شما بدانند و در عین حال احساس خاص بودن نیز داشته باشند. در کنار پخش مستقیم، مشاغل میتوانند ویدئو مد نظر خود را ضبط کرده و بعد از اینکه بر روی اینستاگرام پخش شد آن را به صورت IGTV و یا در یوتیوب نیز به اشتراک بگذارند. این موضوع به افرادی که نتوانستند در لایو شما شرکت کنند اجازه میدهد تا بعدا آن را تماشا کنند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *